توصیه های نصب سرامیک

توصیه های نصب سرامیک

اخذ بهترین نتیجه زیبایی ماندگار با عملیات نصب استادانه تکمیل می شود لذا لازم است در نصب محصولات برش خورده به موارد ذیل توجه ویژه ای صورت گیرد تا نتیجه کار بی نظیر باشد.
۱٫ قبل از نصب محصول، کنترل مطابقت محصول از نظر اندازه و کیفیت با سفارش داده شده بسیار حائز اهمیت است. روش این کار به این شکل است که به طور تصادفی محتوای برخی از بسته ها را از نظر ظاهر و مشخصات روی بسته چک میکنیم تا مطابقت آنها با مشخصاتشان روی بسته اطمینان حاصل شود .در هنگام سفارش باید به کد ابعادی و شید و درجه درخواستی دقت شود.
۲٫ قطعات برای جلوگیری از هر گونه مشکلات (تراشه، ترک ،خراشیدگی، و غیره) باید با مراقبت حمل شود.
۳٫ پس از بازرسی کاشی های خریداری شده ، سطح مورد نظر برای نصب نیاز به آماده سازی دارد .که در این مرحله استفاده از یک لایه گچ و یا سیمان و یا هر موارد دیگر جهت ایجاد سطحی صاف و نرم و تراز توصیه می شود.
۴٫ توجه به میزان شیب سطح هنگام استفاده از محصول حائز اهمیت می باشد. در این مرحله توصیه میشود قبل از نصب کاشی قطعاتی را روی آن در همان شیب قرار داده و وضعیت آنها را بررسی نمایید.

در حین چیدن

۱٫ سیستم چیدن برای هر نوع کاشی متناسب با ماهیت و شرایط آن کاشی انتخاب شود.
۲٫ جهت چیدن کاشی ها نیاز به لایه نازکی از چسب یا ملات داریم .
۳٫ هنگام چیدن کاشی ها از ابزار مناسب (ماله کش دندانه دار، چکش پلاستیکی ، شاغول و ….) استفاده شود.

۴٫ در هنگام نصب باید ۲ میلیمتر جهت دوغاب کاری بین کاشی ها فاصله گذاشته شود (از بند صلیبی استفاده شود)

۵٫ کاشی باید به وسیله چکش پلاستیکی کاملا محکم شود تا از پوشش حداکثر چسب یا ملات بر پشت کاشی اطمینان حاصل شود.
۶٫ قبل از قرار دادن کاشی در کنار کاشی قبلی، اطراف کاشی قبلی باید کاملا تمیز شود .
۷٫ کاشی های کف و دیوار باید از جهت افقی و هم عمودی در شرایط منظم قرار بگیرند.
۸٫ چینش کاشی های مستطیلی به سه روش چیدمان موازی، چیدمان آجری با فاصله یک چهارم و یا یک پنجم و یا چیدمان حصیری صورت گیرد.

۹٫ در نصـب چیدمان محصـولات جهت جلوگیری از اختـلاف سطح احتمالی و زیبا تر شدن کار در تمامی طرحها (غیر از طرح های دکوری) به جهت فلش پشت کاشی دقت شود. لازم بذکر است در اکثر محصولات کاشی کف، تاب دو ضلع موازی و تاب دو ضلع عمود با رولر ها یک اختلاف ۰٫۴ میلیمتری دارند لذا لازم است اضلاع موازی با رولر ها در تمامی کاشی در کنار هم قرار گیرند، در نصب محصولات، دقت به فلش پشت کاشی تا حدودی باعث کاهش اختلاف سطح خواهد شد .

۱۰٫ جهت زیبایی و منـظم شدن سطح کار شده و خنثی کردن انبساط و انقباض احتمالی، در کاشی های برش خورده دیوار فاصـله بین کاشی ها حداقل ۱٫۵ میلیمـتر، در کاشـی های برش خورده کف در محیـط داخل ۲ میلیمـتر و در کاشی های برش نخورده کف و دیوار این مقدار ۲٫۵ میلیمتر می باشد .

۱۱٫ بند صلیبی بین کاشی ها باید تا چسبیدن کامل کاشی و محکم شدن آن جدا نشود.
۱۲٫ مراحل گفته شده باید به دقت انجام شده و در پایان تمامی تکه های اضافه به وسیله اسفنج خیس تمیز شود .
۱۳٫ فاصله بین کاشی ها و دیوار، در محیط های بزرگتر از ۷ متر مربع، باید ۵ میلیمتر باشد. اینکار باعث صدمه نخوردن کاشی ها در موقع انقباض و انبساط احتمالی می گردد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 WooCommerce Floating Cart

No products in the cart.

X